Frostbeskyttelse for rør

nVent Thermal Management piedāvā pilnas apsildes sistēmas aizsardzībai pret sasalšanu, kas atbilst dažādu nozaru prasībām: naftas un gāzes, komunālo pakalpojumu, petroķīmiskās, īpašu ķīmikāliju, celulozes-papīra un farmaceitiskās nozares. Pipe-Freeze-Protection-Industrial.jpg

Ūdens un šķidrumi ar ievērojamu ūdens saturu sasalstot izplešas. Šī izplešanās var izraisīt caurules saplīšanu – tas var radīt īpašuma bojājumus vai ražīguma samazināšanos, kā arī pakļaut darbiniekus riskam

 • Aizsalusi ūdens caurule kritiskā vietā, piemēram sasalusi caurule notekūdeņu attīrīšanas ietaisē vai dzesēšanas kolonnā var radīt traucējumus darbā, izraisot vairāku miljonu dolāru zaudējumus.
 • Aizsalusi drošības dušu caurule var pakļaut darbiniekus riskam bīstamu ķīmisko vielu noplūdes gadījumā.

Mēs piedāvājam dažādas sistēmas cauruļu aizsardzībai pret sasalšanu, izmantojot dažādas tehnoloģijas, kas piemērotas lietošanai gan bīstamās, gan nebīstamās zonās.

Cauruļu aizsardzība pret sasalšanu – Viegli lietojami produkti vai pilnībā nokomplektētas apsildes vadības sistēmas

nVent Thermal Management piedāvā cauruļu aizsardzības pret sasalšanu risinājumus, kas ir visaptverošas apsildes vadības sistēmas, kurās izmanto piemērotas cauruļvada līnijas apsildes tehnoloģijas, paplašinātas vadības sistēmas tehnoloģijas, kā arī risinājumus "līdz atslēgai".

Apsildes līnijas sistēma
 • Elektriskie apsildes līnijas kabeļi, kas uztur neplūstošu šķidrumu temperatūru, kompensējot siltuma zudumus caur cauruļu, tvertņu un citu iekārtu siltumizolāciju.
 • Paplašinātas vadības sistēmas – palīdz uzturēt šķidruma temperatūru caurulēs ar apsildes līnijām.
 • Sastāvdaļas un piederumi – detaļas elektrisko savienojumu un montāžas veikšanai, tādas kā galapstrādes detaļas, stikla lentes un brīdinājuma zīmes.
Pakalpojumi

18_PipeFreeze_ind_thumbnail.jpg

Droša sistēma cauruļu aizsardzībai pret sasalšanu

Cauruļvads ar apsildes līniju kompensē siltuma zudumus ar izolāciju, uzturot cauruli un šķidruma temperatūru virs sasalšanas temperatūras. Tādējādi, apsildes līnija ir ļoti svarīga cauruļu aizsardzībai pret sasalšanu, ja šķidrums tajos ilglaicīgi paliek nekustīgs.
Inženieri visā pasaulē norāda uz nVent RAYCHEM pašregulējošu sistēmu drošumu un daudzi būvuzņēmumi izvēlas tās pateicoties to izmantošanas vienkāršībai.

Pirmklasīgi apsildes vadības sistēmas pakalpojumi

Ir grūti pareizi izstrādāt apsildes vadības sistēmu. Ļaujiet mūsu apsildes līniju ekspertam izstrādāt priekš jums risinājumu "līdz atslēgai" un parūpēties par projektu vadību visa cauruļu apsildes līnijas projekta gaitā, lai nodrošinātu darbu izpildi termiņā un optimālu apsildes līnijas sistēmu, kas sniegs daudzas bezrūpju darba stundas

Globālā pieredze

nVent Thermal Management ir globālā organizācija, kas piedāvā pilnu apsildes līniju sistēmu klāstu, lielisku tehnisko atbalstu, praksē pierādītas projektu īstenošanas stratēģijas, kā arī augstus drošības standartus, padarot mūs par ideāliem partneriem mūsu klientiem visā pasaulē, kuri pateicoties mūsu zināšanām, projektiem un pakalpojumiem atrod savām prasībām atbilstošas apsildes vadības sistēmas.

Pašregulējoša tehnoloģija

nVent RAYCHEM pašregulējoši elektriskie apsildes līnijas kabeļi automātiski regulē izejas jaudu, kompensējot caurules temperatūras izmaiņas. Šie kabeļi:


RAYCHEM apsildes kabeļi:

Self-Regulating

 • Ir izmantojami sarežģītos cauruļvados, plastmasas cauruļvados un cauruļvados ar/bez tvaika tīrīšanas
 • Nodrošina maksimālu projektēšanas pielāgojamību un drošību līnijām, kuru garums nepārsniedz 250m un uzturamā temperatūra nepārsniedz 150°C.
 • Rezultātā caurulē tiek nodrošināta vienmērīgāka temperatūra
 • Ir fundamentāli droši ar beznosacījumu T nominālu
 • Var sagriezt vajadzīgajos garumos uz vietas
 • Var pārklāties pie vārstiem, atlokiem un mērierīcēm, kas atvieglo montāžu
 • Nav jāsaņem karstās apstrādes atļauja
 • Iekļauj viegli uzstādāmus augstas tehnoloģijas RAYCHEM montāžas komplektus, kurus ir viegli uzstādīt

Jaudu ierobežojoša tehnoloģija

RAYCHEM jaudu ierobežojošas sistēmas cauruļu aizsardzībai pret sasalšanu nodrošina augstāku izejas jaudu augstākā temperatūrā, nekā pašregulējošas sistēmas un var izturēt augstāku temperatūru.


RAYCHEM kabeļi ar jaudas ierobežošanu

Power-Limiting

 • Līnijām ar garumu līdz 250 m
 • Temperatūras uzturēšanai līdz 230°C.
 • Var izmantot ar spriegumu līdz 480V
 • Var sagriezt vajadzīgajos garumos
 • Izejas jaudu var mainīt atbilstoši caurules temperatūrai
 • Var pārklāties, kas atvieglo montāžu
 • Iekļauj RAYCHEM montāžas komplektus, kurus ir viegli uzstādīt un neprasa karstās apstrādes atļaujas saņemšanu
 • Nav nepieciešams RTV silikons, kas var būt bīstams montāžas laikā

RAYCHEM tehnoloģija ar polimērizolāciju
 • RAYCHEM secīgās apsildes sistēmas ar polimērizolāciju (PI) ir īpaši piemērotas garākām apsildes ķēdēm (piemēram, >250 m)
 • Nepārtrauktai temperatūras iedarbībai līdz 260°C un īslaicīgai iedarbībai līdz 300°C.
 • Atkarībā no lietojuma, parasti tām ir nepieciešamas sarežģītākas vadības sistēmas.

tehnoloģija ar minerālizolāciju (MI)

nVent PYROTENAX secīgās apsildes sistēmas ar minerālizolāciju (MI) ir ieteicamas izmantošanai ar augstu temperatūru līdz 800°C. Piemēroti vissmagākajiem rūpnieciskiem apstākļiem un tiek piedāvāti vairākās konstrukcijās, katra no tām nāk ar pilnu gammu saderīgu detaļu un piederumu.


PYROTENAX kabeļi ar minerālizolāciju

MI-Cable

 • Nodrošina izejas jaudu līdz 61W/pēda (200W/m)
 • Ir veikta galapstrāde, kas atvieglo montāžu
 • Apstiprinātas lietošanai nebīstamās un bīstamās vietās
 • Var izmantot ar spriegumu līdz 600 V
 • Ir īpaši piemērotas smagiem darba apstākļiem
 • Ļauj izmantot temperatūrā līdz 550°C un maksimālā pieļaujamā temperatūra ir 650°C
 • Pēc īpaša pasūtījuma tās var pielāgot augstai temperatūrai

Pastāvīgās jaudas paralēla tehnoloģija

RAYCHEM pastāvīgās jaudas paralēlās apsildes sistēmas ir ekonomiska alternatīva, kurai piemīt kabeļu priekšrocības, kurus var sagriezt vajadzīgajos garumos. Pateicoties kabeļu pastāvīgai izejas jaudai, var izmantot mazākas jaudas automātiskos slēdžus salīdzinājumā ar pašregulējošām apsildes sistēmām.

 • Līnijām ar garumu līdz 200m
 • Temperatūras uzturēšanai līdz 200°C.

Atkarībā no lietojuma, parasti tām ir nepieciešamas sarežģītākas vadības sistēmas.


Paplašinātas vadības sistēmas

Mūsu progresīvās RAYCHEM vadības sistēmas nodrošina modernus vadības risinājumus, kas ir speciāli paredzēti sistēmām cauruļu aizsardzībai pret sasalšanu.


RAYCHEM uzraudzības un vadības produkti
 • Iekļauj elektroniskos un mehāniskos termostatus vienkāršai iesl./izsl. vadībai
 • Var noteikt vides temperatūru un ir paredzētas atsevišķo ķēžu vadībai vai apsildes līniju enerģijas sadales sistēmai (HTPG, kas aktivizēs noteiktas kritiskas ķēdes).
 • Iekļauj uzlabotus NGC kontrolierus, kas nodrošina ķēdes veiktspējas, integritātes un īssavienojumu ar zemi uzraudzību un aizsardzību.

Sistēmas cauruļvada aizsardzībai pret sasalšanu vadība un uzraudzība
 • Izkliedētas sistēmas – tā ir paneļu sistēma ar vairākām ķēdēm, kas ir stratēģiski izvietota apkārt ietaisei EHT ķēžu apvienošanai. Šo ķēžu stratēģiskais izvietojums palīdz samazināt kopējās sistēmas izmaksas, samazinot kabeļu garumus. Savukārt, tas samazinās sprieguma kritumu un prasības projektā izmantojamajiem materiāliem.
 • Centralizētas sistēmas – šajā sistēmā izmanto vienu vadības un uzraudzības punktu, no kura regulēt visu apsildes līniju ķēžu grupu. Šīs sistēmas ir ideāli piemērotas gadījumiem, kad ir jāaktivizē vairākas ķēdes no vienas vietas.
 • Lokālas sistēmas - Šī ierīču sistēma ir paredzēta vienai ķēdei, kas ir izvietota apsildes līnijas barošanas avota tuvumā. Šīs ierīces var vadīt vai uzraudzīt apsildes līniju sistēmu, balstoties uz vides temperatūru šajā vietā.
Optimizēta apsildes vadības sistēma samazina izmaksas etanola ražošanas rūpnīcā
Galvenie izaicinājumi
BP-Ethanol.jpg

Bridgeport Ethanol ir jauna etanola ražošanas rūpnīca ar ražotspēju 40 miljonu galonu/gadā, kas tika izbūvēta līdz šim neskartā vietā. Galvenās ar apsildes līniju ierīkošanu saistītās problēmas ir ūdens līniju cauruļu aizsardzība pret sasalšanu, tvertņu apsilde un sīrupa, krājtvertnes un kaustisko līniju temperatūras uzturēšana.

Risinājums

Šī projekta ietvaros kompānija nVent Thermal Management pilnīgi uzprojektēja, piegādāja un uzstādīja nepieciešamas apsildes līnijas sistēmas, kā arī vadības un uzraudzības ierīces, kas atbilst dažādām ekspluatācijas vajadzībām, samazinot apsildes vadības sistēmas kopējās izmaksas.

Izstrādājumi

nVent RAYCHEM vadības un uzraudzības risinājumi tika aprīkotas šādā veidā: Dažiem lietojumiem, kuros bija nepieciešama aizsardzība pret sasalšanu un plaša temperatūras diapazona uzturēšana, mēs izmantojām RAYCHEM 200NG ar proporcionālo vadību ar vides stāvokļa nolasīšanu (PASC). Izmantojot PASC apsildes līniju barošanai, enerģija ir proporcionāla vides temperatūrai.

Ūdens cauruļu aizsardzībai pret sasalšanu un tvertņu apsildei mēs izvēlējāmies RAYCHEM 920 un HTPG lokālās vadības sistēmas kombināciju, kas vada un uzrauga dažas attālās ķēdes. Tās atradās, attiecīgi, 800 pēdu un 450 pēdu attālumā no centralizētiem vadības paneļiem un tām tika izmantoti 2/0 barošanas vadi, ņemot vērā sprieguma kritumu.

Dažiem lietojumiem, kuros bija nepieciešama kritiskas temperatūras uzturēšana, mēs izvēlējāmies RAYCHEM 200NI ar līnijas proporcionālo vadību ar līnijas stāvokļa devējiem. Lai samazinātu RTD vadojuma izmaksas, mēs izmantojām RAYCHEM barošanas līnijas interfeisa tehnoloģiju (PLI - power line interface) un viedās gala izolācijas (SES - Smart End Seals) temperatūras un vadu nepārtrauktības datu pārraidei pa apsildes kabeļu vadītājiem.

Priekšrocības

Pateicoties PASC algoritma izmantošanai, mums izdevās samazināt ekspluatācijas izmaksas par 75%, salīdzinājumā ar parastu kontrolieri ar vides devēju. Lokālās vadības sistēmas izmantošana ļauj būtiski samazināt arī kanālu un vadojuma izmaksas. PLI tehnoloģijas samazināja RTD vadojuma izmaksas par apmēram $40 000.

Saistīti produkti

Connection and Protection